A Magyar Táncművészeti Egyetem tehetségcentrumot indított Szegeden

Az országban elsőként Szegeden és Oroszlányban indított tehetségcentrumot a Magyar Táncművészeti Egyetem - közölte a felsőoktatási intézmény képzésfejlesztési és innovációs rektorhelyettese.

Gáspár Emese az egyetem szegedi partnerintézményében, a VargaBalett Táncműhelyben induló képzést bemutató sajtótájékoztatón azt mondta, hogy az MTE szenátusa augusztusban döntött a vidéki tehetségcentrumok létrehozásáról. A gyerekek tízesztendős korában induló képzése kilencéves, s bár a felvételi során nem várnak a jelentkezőktől komoly előképzettséget, a tapasztalat azt mutatja, sokkal könnyebb a munka azokkal a növendékekkel, akik korábban már megismerkedtek ezzel a művészeti ággal - közölte. Hozzátette: a félévente megtartott rostavizsgákat is jobban teljesítik ezek a diákok. A vidéki tehetségcentrumokat ott hoznak létre, ahol rendelkezésre áll a megfelelő infrastruktúra, de elsősorban a balettmester személye a meghatározó - hangsúlyozta a rektorhelyettes. Mint mondta: Varga Józseftől, a VargaBalett Táncműhely vezetőjétől az elmúlt években sok felkészült növendék érkezett az egyetemre. Munkáját 2018-ban az MTE által alapított Merényi-díjjal ismerték el.
 
tanc-gyerek2
 
A felsőoktatási intézmény célja, hogy a tehetségcentrumok növendékeit - a koronavírus-járvány elmúltával - minél jobban bevonják az egyetemi életbe - tudatta Gáspár Emese. Varga József elmondta, második, harmadik, negyedik osztályos gyerekek jelentkezését várják a tehetségcentrumba, az első évfolyamba 15 körüli növendék felvételét tervezik. Az első esztendőben heti két, 90 perces órán képességfejlesztés mellett a klasszikus balett alapjainak elsajátítása lesz a növendékek feladata az egyetem által kidolgozott tanmenet alapján. A félév végén a diákok bemutatót tartanak, majd az év végén az egyetemen lépnek föl - közölte a szakember.
 
MTI/T.D.