Új betonkeverő üzem a kisteleki ipari parkban

A kisteleki ipari parkban 460 millió forintból valósult meg Gázépszerker Kft. új betonkeverő üzeme. 

Bartucz Tibor ügyvezető elmondta: a beruházás pályázati támogatással valósult meg, gépeket több mint 360 millió forint értékben telepítettek. Az üzemben naponta 300 köbméter betonkeveréket, és 400 tona tört anyagot tudnak előállítani. A minőségi építőanyagot olcsóbban fogják piacra dobni - mondta el Bartucz Tibor. Az átadáson dr. Kovács Beáta, a Csongrád Megyei Önkormányzat alelnöke hangsúlyozta: A TOP keretében a települések több mint harmincmilliárd forint gazdaságfejlesztő forrásra pályázhatnak.

 

Új betonkeverő üzem a kisteleki ipari parkban

A kisteleki ipari parkban 460 millió forintból valósult meg Gázépszerker Kft. új betonkeverő üzeme

 

Darabos Gábor alpolgármester elmondta: terveik között szerepel a városközpont megújítása, és az önkormányzat támogatja az üresen álló, lakatlan ingatlanok helyén az új épületek építését. A kisteleki önkormányzat ezt elősegítve átvállalja a betontörmelékek elszállítását, az új betonkeverő üzem pedig elősegíti a beruházásokat is.

 

 

/T.D.