Szarajevóban ülésezett a D-STIR projekt partnersége

2017 januárjában közös úton indult el partnereivel a felelősségteljes kutatás és innováció megvalósításáért a D-STIR projekt, a második ülést Bosznia-Hercegovinában tartották a Csongrád Megyei Önkormányzat, az Első Magyar Felelősségteljes Innováció Egyesület, valamint az ELI-HU Nonprofit Kft. részvételével.

A projekt a Duna-régió innovációs keretfeltetéleinek javítása érdekében a Felelősségteljes Kutatást és Innovációt az innovációs folyamatok egészébe kívánja integrálni, biztosítva ezzel, hogy a kutatás-fejlesztés a társadalmi és környezeti szempontokból etikusan zajljon. A projekt alapja az arizonai egyetem által kidolgozott STIR módszer. A nyolc európai ország 15 partnere által megvalósuló projekt 2019. júniusáig tart, a második találkozó a Szarajevói Gazdasági Régiófejlesztési Ügynökség szervezésében valósult meg.

 

A D-STIR projekt a Felelősségteljes Kutatást és Innovációt az innovációs folyamatok egészébe kívánja integrálni

A D-STIR projekt a Felelősségteljes Kutatást és Innovációt az innovációs folyamatok egészébe kívánja integrálni

 

„Köszönhetően a kiváló kommunikációnak és hatékony partneri együttműködésnek, rendkívül eredményes találkozót tudhatunk magunk mögött. Szarajevóban a projektpartnerek részletesen elemezték az egyes országokban jellemző innovációs környezetet, illetve átfogó képet alkottak a felelősségteljes kutatás és innováció jelenlegi helyzetéről és kihívásairól, hozzájárulva a projekt középpontjában álló RRI stratégia megalkotásához. A magyar partnerek külön öröme, hogy a STIR módszerről annak kidolgozója, Dr. Erik Fisher (Arizona State University) éppen Csongrád megyében, Szegeden tart személyesen tréninget a projektpartnerek részére 2017. július 17-18. között.” – számolt be Dr. Fülöpné Kunstár Kata projektmenedzser.

 

/T.D.