Önkormányzatok erősítése: szakmai fórum Ópusztaszeren

A Megyei Önkormányzatok Országos Szövetsége és a Belügyminisztérium közös szervezésében kerül megrendezésre a megyék és települések együttműködését elősegítő rendezvény Ópusztaszeren.

A szakmai konzultáció célja a megyei önkormányzatok szerepének erősítése a helyi és központi államizgatazás szerepői által. A programsorozat első állomását Kecskeméten rendezték meg, hol összegyűjtötték a a központi államigazgatási szereplők, az önkormányzati érdekszövetségek, a helyi vezetők és szakemberek tapasztalatait, véleményét.

 

A közös gondolkodás elősegíti a megyei önkormányzatok szerepének tervezését és erősítését

A közös gondolkodás elősegíti a megyei önkormányzatok szerepének tervezését és erősítését

 

További vélemények és tapasztalatok gyűjtése érdekében Csongrád, Vas, Nógrád és Fejér megyében is sor kerül szakmai konzultációkra. A közös gondolkodás elősegíti a megyei önkormányzatok szerepének tervezését és erősítését. A következő állomás Ópusztaszeren lesz, melyen köszöntőt mond Kakas Béla, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke.

 

/T.D.