Naperőmű-rendszer áll üzembe Zsombón
A PV-Invest még az idén üzembe állítja első magyarországi naperőmű-rendszerét a Csongrád megyei Zsombón.
A cég jövőre megduplázza az épülő erőművi kapacitásokat, ezért Gádoros, Árpádhalom és Molvány mellett Szolnokon, Kolontáron, Balástyán, Lesenceistvándon és Tápén is telepít naperőműveket. A cég legfrissebb felmérése szerint majdnem minden megkérdezett fontosnak tartja Magyarországon a megújuló energiaforrásokat.

Naperőmű-rendszer áll üzembe Zsombón
Günter Grabner, a PV-Invest magyarországi vállalatának vezetője közölte, hogy ausztriai központú cégként meg akarták ismerni az osztrák üzleti környezet és befektetések magyarországi fogadtatását is. Üdvözölte, hogy előbbit a magyarok majdnem 70 százaléka megbízhatóbbnak tartja a belföldinél, osztrák befektetéseket pedig 53 százalékuk látna szívesen a kutatás szerint.