Nagyon komoly aktivitás a külügyi vonalon

Kakas Béla, a Csongrád Megyei Önkormányzat elnöke interjú keretében a megye külügyi kapcsolatairól beszélt, hangsúlyozva, hogy megfelelő a külügyi aktivitás munkahelyteremtést és gazdaságfejlesztést eredményezhetnek.

"2017-ben a kötelező feladat ellátás mellett volt egy nagyon komoly aktivitás a külgazdasági és külügyi vonalunkon" - kezdte Kakas Béla. A megye határmentisége okán szólt a migrációról is: kiváló összefogással, a Csongrád Megyei Rendőrfőkapitánysággal és a határőrizeti szervekkel gondoskodnak arról, hogy Magyarország területére illegálisan ne léphessenek be migránsok. Ugyanakkor a határmentiség nem csak az ország védelmét hordozza magában, hanem a határontúli kapcsolatokat is: Temes illetve Arad megyével nem csak a közelség, de az uniós forrásokból megvalósuló közös projektek is elősegítik a jó kapcsolatot.

 

"2017-ben a kötelező feladat ellátás mellett volt egy nagyon komoly aktivitás a külgazdasági és külügyi vonalunkon"

 

"Ezen felül Csongrád megyének testvértartományi kapcsolatai is vannak, büszkén mondhatom, hogy nagyon komoly aktivitás van a lengyel testvérmegyénkkel, Łódź Vajdasággal, ahol a közös európai uniós reginális politika felállításán dolgozunk együtt, illetve a 2020 után kohéziós források koordinálásában a biogazdaság, a megújuló energia hasznosítása terén" - hangsúlyozta a megye elnök hozzátéve, hogy egy a vezérlő elv: a kormányzati szándékokból következnek a megyei szándékok. A külügyi kapcsolatok közül kiemelte a kínai Shaanxi tartományt is, mivel a 25 éves kapcsolat új lendületet kapott az Egy övezet, egy út, illetve az Új Selyem Út stratégiának köszönhetően. Kakas Béla tavaly két alkalommal is delegációt fogadott a kínai tartományból, melyen közös befektetésekről is egyeztettek.

 

A megfelelő a külügyi aktivitás munkahelyteremtést és gazdaságfejlesztést eredményezhetnek

A megfelelő a külügyi aktivitás munkahelyteremtést és gazdaságfejlesztést eredményezhetnek

 

"A folyamat generálja magát, így nagyon fontos kiemelni, hogy oroszországi Voronyezs megyével is volt kapcsolatunk, ami 20-23 éves múltra tekint vissza, de ez sajnos elapadt az elmúlt évtizedekben." Az Oroszországi Föderáció nagykövethelyettese felkereste a megyei önkormányzat a kapcsolat felélesztése céljából, a tárgyaláson pedig a mezőgazdasági és az élelmiszeripari termékek kereskedelméről is szó esett, mivel él még az a generáció Oroszországban, amely Magyarországot a minőséggel azonosítja. Kakas Béla az interjú végén leszögezte: a külügyi aktivitásnál arra kell törekedni, hogy munkahelyteremtést, gazdaságfejlesztést eredményezzenek, illetve, hogy jó helyzetbe hozzák a kkv-szektort.

 

 

/T.D.