NGM: Csongrád megyében egymilliárd forint munkahelyteremtő beruházásokra
Csongrád megyében összesen 120 vállalkozás jut vissza nem térítendő támogatáshoz a Nemzetgazdasági Minisztérium januárban hirdetett mikro-, kis- és középvállalkozások munkahelyteremtő beruházásait támogató pályázatán.
A Csongrád Megyei Kormányhivatal Munkaügyi Központján keresztül bonyolított pályázati eljárás eredményeiről dr. Juhász Tünde kormánymegbízott, Bakos László, a munkaügyi központ általános igazgató-helyettese számolt be.
A fejlesztések 518 új munkahely létrehozását teszik lehetővé az év végéig, és további kétezer ember foglalkoztatását garantálják a következő két esztendőben – mondta a kormánymegbízott. Juhász Tünde közölte, az NGM több éve rendszeresen meghirdetett támogatási formája rendkívül népszerű.
Bakos László, a megyei munkaügyi központ általános igazgató-helyettese elmondta, Csongrád megyében 2012 óta megduplázódott a munkahelyteremtő beruházásokra benyújtott sikeres pályázatok száma és az odaítélt támogatás is.
MTI/MCOnet