Megyei tanévkezdés

A Csongrád megyei Maroslelén Bódis József oktatási államtitkár, míg Nagy István agrárminiszter Csongrádon nyitotta meg a tanévet.

Az oktatása államtitkár a helyi oktatás kezdetének 185. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen hangsúlyozta: az első iskolák létrehozásakor az írástudó emberek kinevelése volt a cél. A mai világban is írástudónak kell lenni, a digitális korban ez komplexebb feladat, közben azonban nem szabad elfeledni az emberi értékeket. Farkas Sándor, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára arról beszélt, hogy a közösségteremtés első igazi állomása mindig az iskola. Lázár János, a térség országgyűlési képviselője pedig azt hangsúlyozta, hogy Maroslelén sikeresen kötik össze a digitális technológiát és a falu megmaradását.

 

Megyei tanévkezdés

Az agrárium korszakváltáshoz ért, a magyar mezőgazdaság modernizációja megkerülhetetlen

 

Nagy István Csongrádon, a Bársony István Mezőgazdasági Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégiumban rendezett országos tanévnyitó ünnepségén úgy fogalmazott, az agrárium korszakváltáshoz ért, a magyar mezőgazdaság modernizációja megkerülhetetlen. Farkas Sándor szintén Csongrádon közölte, a megyében hét agrár-szakképző iskola működik. Mint mondta, az agrárszakma nem egy-két év alatt tanulható meg, hiszen minden esztendő más, a folyamatosan jelentkező új kihívásoknak csak a megfelelő alapok elsajátítása esetén adhatók megfelelő válaszok. Az agrárkormányzat mindent megtesz annak érdekében, hogy hosszú távon hasznosítható tudást, egész életre szóló felkészítést kapjanak a diákok - hangsúlyozta a miniszterhelyettes.

 

MTI/T.D.