Megtartották az év utolsó közgyűlését

Nemcsak megemlékezéssel, hanem díjazással is zárta az évet a Csongrád Megyei Közgyűlés.

Elsősorban Simicz Józsefre emlékeztek meg, aki 1998 óta volt testületi tag. A megyei elnök, Kakas Béla elmondta, hogy a polgármesterek nagy generációjához tartozott az MSZP-s politikus. Beszédet mondott még Varga Péter, az MSZP-frakció vezetője, a Fidesz-frakciót vezető Gémes László és a Jobbik-frakció nevében Szabó Zoltán Ferenc. Az őszinte szavak után végül egy perces német főhajtás következett. Ezután a szegedi Vox Nova Kórus lépett fel, majd Csongrád Megyéért Emlékérmet adományoztak a rendőröknek, megköszönve a migrációs helyzetben végzett munkájukat. Emlékéremmel gazdagodott még a mórhalmi Futó-Dobó Lovasközpont vezetője, Miksi István is.

 

\"\"

Megtartották az év utolsó közgyűlését

 

Kakas Béla elnök a 2015-ös évet értékelte. Elmondta, hogy elkészült a megye angol nyelvű befektetés ösztönző kiadványa nyomtatott és elektronikus formában, illetve a befektetés ösztönzési stratégia is. Az elnök beszédében kiemelte a Csongrád megyében indított programokat, illetve beszéld arról is, hogy több pályázat elérhető lesz a jövőben. Hozzátette, hogy jelentős esemény volt az évben, hogy a Belvedere-palota lette a megyei önkormányzat új otthona.

 

 

N.O.