Közel négyszázan a SzegedRocks-on

A szegedi Dóm téren közel négyszáz amatőr és profi rockzenész gyűlt össze, hogy közösen játszanak el négy számot. Hazánkban először rendeztek ilyen eseményt, amelyre Nyírbátorból, Pestről, a Dunántúlról, Bécsből és a Vajdaságból is érkeztek.

Gajda Ferenc szervező elmondta: a legtöbben a gitárosok és basszusgitárosok voltak, 220-as regisztráltak, míg a dobosoknak volt a legnagyobb helyigényük a felszerelés miatt. A legfiatal részt vevő nyolc éves volt, Balog Álmos négy éves kora óta dobol. Az eseményt Botka László, Szeged polgármestere és Kakas Béla, a Csongrád Megyei Önkormányzat elnöke nyitotta meg.

 

Közel négyszázan a SzegedRocks-on - forrás: csongrad-megye.hu

Kakas Béla, a Csongrád Megyei Önkormányzat elnöke is beszállt az együttzenélésbe

 

Kakas Béla még a dobok mögé is beült, elmondása szerint ötven én után először vett a kezébe dobverőt. A flashmobon négy számot játszott el: először a Tankcsapdától ez Ez az a ház, majd a szegedi Sun Citytől a Nem izgat című számot. A nemzetközi számok közül Billy Idol White wedding és Blur Song 2 dalára esett a választás.

 

/T.D.