Kínai delegációt fogadott Kakas Béla

Október végén San-szi tartomány delegációja látogatott Csongrád megyébe, a kereskedelmi és turizmus képviseletet Kakas Béla, a Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke fogadta.

A Szegedre látogató delegáció tagja volt San-szi tartomány kereskedelmi pártvezetője, a Selyemút Szövetség frakcióvezetője, a tartományi irodavezető, valamint két cégvezető a mezőgazdaság és turizmus területén. A Csongrád Megyei Közgyűlés elnöke kiemelte, hogy már több éve jól működik a kínai gazdasági és kulturális kapcsolat.

 

Kínai delegációt fogadott Kakas Béla - forrás: csongrad-megye.hu

A kereskedelem és a turizmus volt a megbeszélés középpontjában

 

A megbeszélésen részt vett Dr. Szabó Zoltán, a Magyar Fürdővárosok Szövetségének elnöke is, aki a magyar és a Csongrád megyei fürdőturizmust mutatta be. Együttműködési megállapodás is született a megye és San-szi tartomány között, hogy továbbra is fenntartsák a befektetési és kereskedelmi kapcsolatokat, valamint meghívták a megyét, hogy mutatkozzon be Kína legnagyobb mezőgazdasági kiállításán.

 

/T.D.