Kínai delegáció érkezett Csongrád megyébe

Csongrád megye testvérmegyéjéből, Senhszi tartományból érkezett egy közel húsz fős delegáció, amelyet Szabó Gábor a Szegedi Tudományegyetem rektora, Rovó László leendő rektor, Fendler Judit kancellár, és a Csongrád Megyei Önkormányzat elnöke, Kakas Béla fogadott.

Az oktatási, tudományos és kulturális kooperációt együttműködési megállapodás és szándéknyilatkozat segíti, míg több lehetőség áll rendelkezésre a mezőgazdaság, a feldolgozóipar és a turizmus területén. A delegáció szegedi látogása során együttműködési nyilatkozatot és együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a szegedi egyetem, illetve a Senhszi Tartományi Oktatási Hivatal és a Senhszi Hagyományos Kínai Orvoslás Egyetem között. Kakas Béla szerint Csongrád megye és Senhszi tartomány kapcsolata új lendületet kapott az "Egy övezet, egy út" kezdeményezésnek köszönhetően. 

 

Kínai delegáció érkezett Szegedre - forrás: csongrad-megye.hu

Újabb oktatási együttműködés megállapodás született Csongrád megye és Senhszi tartomány között

 

Az egyetemközi megállapodásokat mérföldkőnek nevezte az elmúlt időszak élénk kétoldalú egyeztetéseit, látogatásait követően. A kínai politikusokat, üzletembereket és oktatási szakembereket Senhszi Tartomány Tájékoztatási Hivatalának minisztere, Zhuang Changxing és Wang Jianli, a Senhszi Tartomány Oktatási Hivatalának első embere vezette. A delegáció a Külgazdasági és Külügyminisztérium kulturális és tudománydiplomáciáért felelős államtitkárával, valamint a Magyar Nemzeti Filmalap Zrt. vezetésével is tárgyalásokat folytatott a tartományi–államközi gazdasági és szakmai kapcsolatok elmélyítéséről.

 

/T.D.