Kedvelt lehet az algyői csúszkapálya

Péntek délután átvágták a piros, fehér, zöld szalagot Algyő új sportlétesítményén, a műjégpályán. A jégpályát kedden kezdék építeni, és a nagy összefogásnak köszönhetően péntek délután már csúszkálni is lehetett rajta.

Jelenleg egy hónapos próbaidőszak van, ha lesz rá megfelelő érdeklődés, jövőre hosszabb időre építik meg. A pálya érdekessége, hogy nem valódi jégen lehet csúszkálni, hanem direkt erre a célra kifejlesztett műanyag lapokon siklik a korcsolya. Az algyőiek teljesen ingyen használhatják, és még korcsolya bérlésre is van lehetőség, mindössze egy személyi igazolvány, és egy aláírás kell hozzá.


\"\"


Még Szegedről is érkeztek, hogy az elsők között csúszhassanak Algyőn


\"Dolgozunk azon, hogy korcsolya oktatás is legyen ebben a pár hétben, valamint az Algyői Faluház dolgozói már különböző programokat is elkezdtek szervezni, mint például a jégdisco.\" - mondta Molnár Áron, Algyő polgármestere a Promenad.hu-nak. Az algyőiek nagy lelkesedéssel fogadta az új lehetőséget, egyből ki is próbálták.  \"Örülünk, hogy megnyílt itt is a pálya. Mi Szegedről jöttünk, hogy ki tudjuk próbálni. Nem szoktunk sűrűn korizni, de ha már van ilyen lehetőség, ki kell használni. Még nem próbáltuk az ilyen műanyag pályát, de most itt az idő!\" - mondta a szegedi Trenka Attila.


Promenad.hu / MCOnet