Hódmezővásárhelyi vállalkozók kaptak tippeket fejlődésükhöz

2015. április 23-án tapasztalatcserével egybekötött vállalkozói rendezvényt szervezett hódmezővásárhelyi vállalkozóknak a Vállalkozók és Munkáltatók  Országos Szövetsége (VOSZ) TÁMOP-2.5.3.C-13/1-2013-0001 "A munkáért!" című Európai Uniós finanszírozású projektje keretében.

->Sajtóközlemény_letöltése!

 

\"HannauernéA VOSZ projektjének fő célkitűzése a vállalkozások támogatása, az ismeretek bővítése, az aktuális gazdasági változások kommunikálása. A TÁMOP-2.5.3.C-13/1-2013-0001 \"A munkáért!\" című pályázat egy nagy szolgáltatás csomag, melynek keretében virtuális tanácsadás van 5 témában: jog, adó, finanszírozás, munkavédelem és pályázat. Minden régióban a regionális tanácsadók a VOSZ irodákban hetente kétszer személyesen is tanácsot adnak. A vállalkozások ismereteinek bővítésére vállalkozói tájékoztató füzetek és összefoglaló kiadványok  készülnek és 103 rendezvényt szerveznek regionális, megyei és kistérségi szinteken. A vállalkozói akadémia című rendezvények célja a vállalkozások ismereteinek bővítése. A 2 napos megyei rendezvények célja az aktuális gazdasági események kommunikálása. A vállalkozói tapasztalatcserék célja a vállalkozások gondjainak feltárása, a pályázat eredményeinek bemutatása és az aktuális gazdasági változások kommunikálása. Ezeket a rendezvényeket főleg kisvárosokban, kistérségekben rendezi a VOSZ.

\"Hódmezővásárhely,
Hódmezővásárhelyen Dr. Kószó Péter alpolgármester köszöntötte az érdeklődő vállalkozókat, akiknek Szakács József, a VOSZ Csongrád megyei szervezetének elnöke ismertette a VOSZ pályázatának eredményeit a Dél-Alföldi régióban. A mikro és kisvállalkozások marketing tippeket kaphattak a rendezvényen, emellett előadásokat hallgathattak az MT és a Ptk változásairól, munkahelyteremtési támogatásokról, adójogszabályi változásokról és a 2015-ös uniós pályázati forrásokról. A VOSZ adózással és pénzügyekkel, üzleti joggal, munkaügyi ismeretekkel, pályázatokkal és marketinggel foglalkozó, ingyenes előadásain a résztvevők száma országosan már elérte az 5 és fél ezer főt. A kedvező tapasztalatok alapján folytatni szeretnék: a program egyes elemeit a pályázati szakasz lezárulta után is továbbvinnék - hangzott el Hódmezővásárhelyen.