Hidegháborús tárlat nyílik Hódmezővásárhelyen

Az 1945 és 1991 közötti időszakot eleveníti fel az a majd 300 fotó és dokumentum, melyeket 50 tablón mutatnak be a hódmezővásárhelyi Emlékpontban.

A hidegháború – Egy megosztott világ rövid története című vándorkiállítás április 14-én nyílik és május 1-ig várja a korszak iránt érdeklődőket. A kiállítás egy Franklin D. Roosevelttől származó idézettel nyit: „Sztálin minden Jaltában tett ígéretét megszegte”, és egy Mihail Gorbacsov-idézettel zár: „Véget vetettünk a hidegháborúnak, a fegyverkezési versenynek és országunk őrült militarizálásának, amely tönkretette a gazdaságunkat, eltorzította a gondolkodásunkat, és aláásta morálunkat. A világháborús veszély elmúlt.” A két idézet közötti korszakot eleveníti fel a Lengyelországból hazánkba érkezett tárlat, melyet márciusban Szegeden is bemutattak.


\"\"

Az esemény plakátja


A kiállítás nem csak dokumentál, de emléket állít azoknak, akik a hidegháború éveiben is életük kockáztatásával óvták a mára már oly egyértelműnek tűnő európai és emberi értékeket. A tárlattal leginkább azokat a fiatalokat, szeretnék megszólítani, akiknek természetszerűleg nem lehetnek emlékeik erről a korszakról. Számukra mindez csak történelem, ám szüleik, nagyszüleik megélték, megszenvedték ezt az időt, és remélhetőleg a történelemkönyvek mellett ők is meséltek nekik a XX. század diktatórikus világáról. Történelemidéző, hiánypótló kiállítás.


szegedma.hu / MCOnet