Csongrád megyében egyre több az influenzás beteg

Egy régióban már elérte a járványküszöböt a betegség. A hódmezővásárhelyi egészségügyi intézményekben már látogatási tilalmat kellett elrendelni.

Hódmezővásárhelyen és környékén már járványszerű az influenza megbetegedés a lakosság körében, hiszen 470 megbetegedés jut 100.000 főre. A megyei jogú városban már kórházlátogatási tilalmat is elrendeltek. Szegeden, Makón, Szentesen azonban még a küszöb alatt van a szám, legközelebb a megyeszékhelyen van a járványszerű megbetegedéshez az érintettek száma, hiszen 126 megbetegedés jut százezer lakosra - mondta el Bosnyákovits Tünde, a Csongrád Megyei Kormányhivatal főosztályvezetője. Ám az orvosi rendelők forgalma már jelzi, hogy közeledik a járvány.


\"\"


Elsősorban az óvodás és kisiskolás gyermekek betegszenek meg. A tünetek különböznek, ám minden esetben influenzavírusról van szó. Dr. Róssa Ágnes szerint a legfontosabb, hogy a gyermekek, és bárki, aki elkapja ágyban pihenje ki a betegséget. Emellett sok folyadékot, vitaminokat, és a tünetek kezelésére lázcsillapítót ajánl.


szegedTV / MCOnet