Csapadékvíz-elvezető rendszert fejlesztettek Hódmezővásárhelyen

Befejeződött a csapadékvíz-elvezető rendszer rekonstrukciója a hódmezővásárhelyi Csúcs, Béketelep, Tabán és Kincses-telep városrészben.

Az egymilliárd forintos, tavaly tavasszal elindult beruházás keretében több 13 kilométer csatornát újítottak fel. A fejlesztés célja az volt, hogy növeljék Hódmezővásárhelyen a Régi Kenyere-éri csatorna hidraulikai kapacitását, valamint fejlesszék, helyreállítsák az érintett városrészek csapadék- és belvízelvezetését. Több mint két kilométer hosszan mederelemeket helyeztek el, és a becsatlakozó nyílt árkokat is bekötötték, illetve kiburkolták.

 

Csapadékvíz-elvezető rendszert fejlesztettek Hódmezővásárhelyen

Egymilliárd forintból több mint 13 kilométernyi csatornát újítottak föl

 

A belvíz megelőzésére a Lévai utcában a meglévő főgyűjtőcsatorna mellé egy új főgyűjtő épült, egyméteres átmérővel. A fejlesztés során ehhez csatlakozó, burkolt elemekkel kialakított, nyílt szelvényű csatornák is épültek. A beruházás eredményeképpen az érintett területek csapadékvíz-elvezetése hosszú távon megoldódott, és kedvező hatással van Hódmezővásárhelyteljes területére.

 

MTI/T.D.