Befektetés-ösztönző honlap indult
A Csongrád Megyei Önkormányat elindította a befektetés-ösztönzési honlapját, melynek célja, hogy a megye láthatóvá váljon a befektetői térképen. A közlemény hangsúlyozza, a megyei önkormányzat számára fontos, hogy összefogja és koordinálja a megye településeinek befektetés-ösztönzési tevékenységét, így segítve a térség jövőbeni fejlődését.
A Magyarországra érkező külföldi befektetőket a Magyar Befektetési Ügynökség kezeli, ők lépnek kapcsolatba a lehetséges településekkel. A megyei önkormányzat számára kiemelten fontos, hogy együttműködjön a HIPA-val, melynek fontos eleme, hogy Csongrád megye is láthatóvá váljon a befektetői térképen. A közlemény idézi Kakas Béla, megyei elnököt: "Feladatunk, hogy rendszerbe foglaljuk és bemutassuk nekik azt, mitől vonzó a térségünk és miért érdemes bennünket választani" - hangsúlyozta.

A Csongrád Megyei Önkormányat elindította a befektetés-ösztönzési honlapját
Elmondása szerint a megyei polgármesterek közül is sok energiát fektetnek abba, hogy belföldi vagy külföldi fejlesztéseket csábítsanak a saját településükre. "Most segíteni szeretnénk ezt a befektető akviráló tevékenységüket. Eldöntöttük, hogy létrehozunk és működtetünk egy olyan online felületet, mely összegyűjti a megyei települések konkrét befektetési célra kiajánlható területeit, egyéni adottságait, erősségeit, s ezeket egy közös adatbázisban kezelve szakmai segítséget nyújt a településeknek a lehetséges befektetők informálásában, kiszolgálásában.”
/T.D.