Agrártámogatás - fele már a zsebben

Gyuricza Csaba, a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal elnöke szerint a 2016-os agrártámogatások több mint felét, 240 milliárd forintot már kiutaltak a gazdákhoz, nyárig pedig a másik fele is megérkezik.

Gyuricza Csaba január 24-én az M1-en azt mondta: a közvetlen kifizetésekre minden eddiginél több, 35 jogcím áll rendelkezésre. Az előlegeket már november 30-áig elutalták, és megkezdték a részletfizetések folyósítását is.


\"\"


Az elnök beszélt arról is, hogy egyszerűsödik a területalapú támogatások, és ellenőrzések rendszere is. Elmondta azt is, hogy csak környezetgazdálkodási támogatásra 18 ezer kérelem érkezett, ezek elbírálása folyamatban van, a pályázók január 1-ig majd visszamenőlegesen kapják meg a támogatást. Gyuricza felidézte, hogy 2015-ben rekord magas, 800 milliárd forintot fizettek ki agrár- és vidékfejlesztésre.


MTI / MCOnet