2018 a TOP végrehajtásáról szól

Kakas Béla, a Csongrád Megyei Önkormányzat elnöke 2018-ról elmondta: a fő feladat a Területi és Településfejlesztési Operatív program végrehajtása.

A 2018-as évet a tavalyi lendülettel folytatjuk, egyet kértem mindenkitől: csak új hibákat kövessünk el - fogalmazott az elnöke. Kifejtette, hogy a települések most már a közbeszerzési eljárást, a kivitelezéseket hajták végre, így részben befejezik a beruáházásokat. Nagyon fontosnak nevezte, hogy a megyébe érkező gazdaságfejlesztésre, a munkahelyteremtésre, valamint a kis- és közepes vállalkozások támogatására fordítható forrás arányosan lehetőségeket biztosítson a városok és a kistelepülések fejlődésében.

 

A fő feladat a Területi és Településfejlesztési Operatív program végrehajtása

 

Kakas Béla kiemelte Makót, Hódmezővásárhelyet és Mórahalmot, ahol turisztikai fejlesztésekkel lehet fellendíteni a gazdaságot, ugyanakkor szólt az egészségturizmus fejlődéséről is, hiszen a megye termálpotenciálja hatalmas turisztikai vonzerőt jelent. A kormány munkásszálló programjáról elmondta: ez a gazdaságélénkítő folyamat idén valósul meg a megyében. Szólt a megye külügyi kapcsolatairól is, kiemelve a kínai, a lengyel és az orosz testvértartományi kapcsolatokat. Szavai szerint 2018-ban már eredménycentrikusan és a közös értékekre fókuszálva folytatják a munkát a kínaiaknál az Egy övezet, Egy út stratégia keretében, míg a lengyeleknél az európai uniós kohéziós források segítik elő a 2020 után időszak közös megtervezését. Az orosz piacról hangsúlyozta: jót fog tenni a mezőgazdaságnak. 

 

/T.D.